• Düşler Akademisi Kaş


  Yardımlaşma son zamanlarda insanoğlunun unuttuğu, metropollerde yaşayan insanların ise belki de en son aklına gelen olgulardan bir tanesi. Karşılıksız bir iş yapmak, artık dünyada maalesef 'enayilik' olarak görülürken, KAŞ'ta hiçte öyle olmadığının kanıtı bir yer var.

  DÜŞLER AKADEMİSİ  Peki burası neden listenin en başında duruyor açıklayayım efendim...

  Kaş Kafası aslında eğlence, keyif, rahatlama, huzurdan çok yardımlaşmadır. Hatta her seferinde söylüyorum bunu.
  Kaş'ta yaşamaya karar veren insanları tek tek cımbızla alın, metropollerden birinde, bir semtte bir sitenin içerisine koyun, size net söylüyorum birbirimizi bıçaklarız.

  Ama buraya duyduğumuz sevgiden midir nedir, Kaş'a girdiğiniz andan itibaren içinizi kaplayan o huzur, (daha küçük bir çocukken size öğretilenler var ya, hah işte ondan bahsediyorum) sizi daha sakin bir insan olmaya itiyor.


  Düşler Akademisi'de bunun en güzel ve en başarılı örneğidir. Herkese kapıları açık olan Akademi'nin amacına gelecek olursak;

  "Düşler Akademisi Kaş (DA Kaş) projesi, engelli bireyler başta olmak üzere toplumsal dışlanmaya maruz kalan tüm bireylerin sanat ve spor yoluyla entegrasyonunu sağlamak amacıyla kurulmuş bir köy akademisidir."

  Neden listenin en başında Kaputaş Plajı veyahut Uzun Çarşı yok şimdi anladınız değil mi? Kaş'a geldiğinizde görmeniz, uğramanız gereken ve tekrar yardımlaşmanın ne olduğunu sonuna kadar deneyimleyebileceğiniz en güzel yerdir
  Düşler Akademisi...

  Lütfen bu ülkede değişen onca şeyden bir tanesi olarak aralarına yardımlaşmayı da eklemeyelim. O değişmesin, biz yine her zaman olduğu gibi, "İyilik yapıp denize atalım".

  Peki, Düşler Akademisi'ne nasıl gideceksiniz?

  Eğer aracınız varsa altta bulunan "gideyim" butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. Sizi google map'e atacak ve size en uygun rotayı belirleyecektir. Eğer aracınız yoksa, Kaş Otogar'dan kalkan
  Kaş - Çukurbağ Köyü dolmuşlarına binebilirsiniz. Lütfen dolmuş saatleri için bu linke tıklayın...
  Araçlar 15 dakikalık bir yoldan sonra sizi Düşler Akademisi'nin önünde indirecek, oradan kısa bir yürüyüşle 14 dönümlük Akademiye ulaşacaksınız.


  Düşler Akademisi'nde gönüllü olmak için lütfen tıklayınız...


  Özellikler


  İletişim
  Tel: 

  Taksi Durakları
  Kaş (Liman) Taksi: 0242 836 1933
  Çakıl Taksi: 0242 836 2448


  Dolmuş Saatleri
  Kaş - Büyük Çakıl
  Kaş - Yarımada
  Kaş - Gökseki
  Kaş - Çerçiler
  Kaş - Çukurbağ Köyü
  Kaş - Ağullu
  Kaş - Limanağzı
  (Gitmek istediğiniz yerin üzerine tıklayınız.)