• Kaş Kedisi

  Faruk Bey Kaş

  Faruk Bey

  Kaş her ne kadar deniz, çakıl, güneş ve eğlencenin en dip noktası olsada, sokak hayvanları ile de uç noktalarda dolaşmaya devam ediyor.
  Karşınızda Faruk Bey...

  İsmi Nereden Geliyor?

  Faruk Bey aslında klasik bir Kaş Kedisi. Böyle burnu uzun, ağzı ufak tefek, pek sesi çıkmayan, etrafında gezdiği tüm yemek masalarına şirinlik yapan ancak pek şirin olmadığının farkında olmayan bir kedicik kendisi.
  Kendisi ile
  Gaia Meyhane'de tanıştık. Bu dengesize ahtapot bile verdik yemedi. Yerine ekmek falan kemiriyor. Çiğ köfteye sulandığını gördüm bir seferinde. Düşünün artık değişikten kastımı. Ahtapot yemeyen kedi mi olur demeyin, balık da yemiyor deli.

  Neyse yine bir gece muhabbetin en keyifli yerinde bu geldi. Zaten duvarın üzerinde keyfine göre takılıyordu genç. Eee malum Kaş kedileri rahatlıkları ile meşhurdur zaten. Bu sinsice geldi, uzaktan kesiyorum kendisini ne yapacak diye, gözüne kestirdiği bir masanın önünde durdu.

  Şimdi bu aşamada normal bir kedi önce masaya sürtünür, sonrasında masada yemek verme potansiyeli en yüksek olan kişiye yanaşır ya... Hah bu dengesizin iç güdüleri yanlış çıktı, masada kediden tek korkan insana sokuldu. Gerisini az çok tahmin edersiniz. Masa Faruk Bey'den Faruk Bey masadan korktu. Hızla uzaklaştı her zamanki duvara doğru.

  Bu şapşallığını çok sevdim bu kedinin. Yine şapşallığını çok sevdiğim bir arkadaşım olan Faruk B. aklıma geldi nedense. Gerçi suratlarıda birbirine gayet çok benziyor o apayrı bir mevzu. :)

  Bu sebeple isminin Faruk Bey olmasına karar verdik. Şapşik ama bir o kadar da dengesiz. Kendisini görmek isteyenler Kaş'a geldiklerinde bir
  Gaia Meyhane 'ye uğrasınlar derim, gerçekten idol olacak kadar sevimli bir Kaş Kedisidir Faruk Bey.